6 sticks/pkg | ~1.3 oz/stick
8 links/pkg
240, 4oz portions of nutrient dense beef!
Only Beef Meat! | Individually packaged
480, 4oz portions of nutrient dense beef!
4 patties/pkg
6 sticks/pkg | ~1.3 oz/stick
8 links/pkg
4 Patties/pkg.
4 brats/pkg.
Rib bones, etc.
4 patties/pkg
*Sold by the pound*
*Sold by the pound*
Collagen-rich bone marrow -- great for stocks, stews, and bone broth!
*Sold by the pound*
120, 4oz portions of nutrient dense beef!
Mechanically Tenderized
Only Beef Meat!
Only Beef Meat!
*Sold by the pound*
*Sold by the pound*
*Sold by the pound*
52, 4oz portions of nutrient dense beef!
1/3 - 1/2 cu ft. freezer space
Click picture for details
2 chops/pkg
4 Patties/pkg.
5 Drums Per Package
for Cracklings or Chips
5 Thighs Per Package
10 Wings Per Package
$7.70/lb hanging weight
Total Cost Range $2,300 - $3,100$7.95/lb hanging weight
Total Cost Range $1,200 - $1,6001/4, 1/2, Whole
$6.75/lb hanging weight
Total Cost Range $675 -$850$7.45/lb hanging weight
Total Cost Range $4,500 - $6,000$6.50/lb hanging weight
Total Cost Range $1,300 - $1,625No Soy, No Vaccines, Antibiotics, Chemicals, or GMO's | Truly Pastured (except in winter)
4 brats/pkg.
More Salt. More Smoke. More Good!
2 chops/pkg
Lean for the Grill. Round for the Sandwich. Perfect!
*Sold by the pound*
Fattier and more flavorful - My personal favorite!
100, 4oz portions of nutrient dense pork!
Click picture for details
Fully cooked & ready-to-eat
12-14oz
*Sold by the pound*
Packaged in glass
Packaged in glass
Made with Jojoba Oil
Packaged in glass
Packaged in glass
Made with Jojoba Oil